Lorik Cana “frëngjisht” mbështet Ramushin

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana ka dalë në mbështetje të komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj, i cili u arrestua nga autoritet franceze me urdhër të shtetit serb.

Në një status në Facebook, në gjuhën frënge, ai ka thënë se shpreson se z. Haradinaj do të kthehet afër familjes së tij.

“Doja të japë mbështetjen time për Z. Ramush Haradinaj, i cili edhe një herë është persekutuar nga një urdhër arresti ndërkombëtar të lëshuar nga shteti serb dhe se është i motivuar për arsye politike, për të cilin, Haradinajt tashmë u shpall i pafajshëm dy herë nga Tribunali Ndërkombëtar i Hagës !!!”

“Ne të gjithë shpresojmë që gjykata franceze ta lirojë shpejt  zotin Haradinaj për tu bashkuar me familjen dhe të afërmit e tij. Miqësisht Lorik Cana”, ka shkruar Loriku në Facebook.

Ndryshe, Cana gëzon një reputacion të mirë në Francë, pasi që shumë vite ka qenë pjesë e skuadrave të Ligue 1, si PSG, Marseille dhe Nantes./IndeksOnline/.

Artikulli paraprakMinistria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme
Artikulli tjetërRita Ora shfaqet fort joshëse me fustan të zi