Milano fiton Superkupën (FOTO+VIDEO )

Milani e ka fituar Superkupën e Italisë duke e mposhtur Juventusin në finalen e zhvilluar në Doha të Katarit. Ndeshja e rregullt përfundoi me barazim 1-1.

Chiellini shënoi për 1-0 në fillimin e ndeshjes, por që Bonaventura barazoi rezultatin në minutën e 38 të ndeshjes.

Fituesi i Superkupës nuk u përcaktua as pas 120 minutave lojë ndërsa penalltitë ishin vendimtare. Marchisio, Higuain dhe Khedira shënuan për Juven ndërsa për Milanin të saktë ishin, Bonaventura, Kucka, Suso e Pasalic për fitoren dhe triumfin në Superkupë.

Dybala ishte figura tragjike e ndeshjes pasi që huqi penalltinë e fundit për Juven.

https://www.youtube.com/watch?v=BRtirv4ZrDU

Artikulli paraprakSejdiu: Njohjet, arritje e madhe për Kosovën
Artikulli tjetërSHBA mbron Kosovën nga Rusia edhe me ligj