Me thikë dhe çekan në dorë kërcënon familjarët

Raportohet se dje rreth orës 13:00, në qytetin e Ferizajt, Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar pasi që i njëjti në shtëpinë e tij  pasi ishte mbyllur në një dhomë, mbante një thikë dhe një çekan në dorë  duke i kanosur familjarët dhe gjithë të tjerët që tentojnë t’i ofrohen.

Gjatë arrestimit, i dyshuari ka tentuar të  sulmoj zyrtaret policor, por nuk ka pasur sukses, ndërsa mjekët i kanë dhënë ndihmën mjekësore për qetësim.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Indeksonline/