Madridi i mrekullueshëm, barazoi në minutën e fundit me Sevillan – thyen rekord historik (Video)

Real Madridi ka barazuar 3:3 me Sevillan për të thyer rekord historik, 40 ndeshje pa humbje

E pamundura duket se nuk ekziston për Real Madridin, që barazoi 3:3 me Sevillan në Copa del Rey, duke thyer rekord historik pasi ekipi i Zidane ka shkuar në 40 ndeshje pa humbje, transmeton Gazeta Express.

Deri në minutën e 83’të, reali ishte duke humbur 3:1 nga Sevilla, por duket se në ADN e kësaj skuadre është rikthimi i rezultatit, ku shënuan dy gola Ramos 83’ dhe Benzema 93’, për rezultatin përfundimtar 3:3, duke ruajtur kështu rekordin historik prej 40 ndeshjeve pa humbje.

Golin tjetër për Realin e shënoi Marco Asensio, derisa për Sevillan shënuan Stevan Jovetic, Iborra dhe autogol Danilo.

Kështu Reali kalon në fazën tjetër të Copa del Rey dhe ruan rekordin historik./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakStresi dhe problemet me zemër- shkaqet e ndryshme
Artikulli tjetër