Llapjani e kanos me vrasje bashkëshorten e tij

Një person i dyshuar është arrestuar në Podujevë.

I njëjti ka kanosur bashkëshorten e tij me vrasje.

Sipas viktimës i dyshuari ka probleme psikike

“Podujevë 2.03.2023 – 19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar nën dyshimin se e ka kanosur me vrasje bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare. Sipas viktimës i dyshuari ka probleme psikike. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, i dyshuari është dërguar në repartin e psikiatrisë në QKUK. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet ën raportin 24 orësh të Policisë.

Artikulli paraprakSinjali: Këto janë të gjitha auto sallonet dhe bizneset tjera të bastisura sot – zbulohen emrat e pronarëve të arrestuar, ka edhe nga Podujeva
Artikulli tjetërDyshohet se kryen vjedhje, arrestohen pas disa ditësh në arrati tre të rinj në Podujevë