Lamtumirë Barcelonë, Turan befason me klubin e ri (Foto)

Arda Turan mund të rikthehet në Galatasary gjatë kësaj vere

Ylli turk, Arda Turan mund të largohet nga Barcelona gjatë kësaj vere, dhe të rikthehet në Turqi.

Sipas tabloidi britanik, The Sun, skuadra e Galatasarayt ka shfaqur interesim që ta rikthej Turanin në Stamboll, përcjell Express.

Thuhet se gjiganti turk i ka ofruar ish mesfushorit të Atletico Madridit 70 mijë funte në javë (78 mijë euro).

Turan ka qenë pjesë e Galatasarayt mes viteve 2000 – 2011. Ai me ekipin e parë të kësaj skuadre kishte debutuar në vitin 2004.

Turan, vitin 2011, ishte transferuar nga Galatasary te Atletico Madrid, ku qëndroi deri në vitin 2015, kur u transferua te Barcelona. /Express/