Ky është personi që u emërua u.d drejtor i QKMF-së në Podujevë |Foto

Kryetari i Komunës, Shpejtim Bulliqi i shoqëruar nga drejtoresha e Shëndetësisë, Adelina Stublla, u.d drejtori i QKMF-së Bajram Bajgora dhe stafi i Qendrës së Mjekësisë Familjare në Lluzhan kanë përuruar laboratorin biokimik në këtë qendër, thuhet në njoftimin e bërë publik sot nga zyra për Informim.

Bajram Bajgora

E për emërimin e z.Bajgora nuk ka ndonjë njoftim nga Komuna e Podujevës. Kjo u kuptua sot pas njoftimit se në Lluzhan tani më do të jetë edhe Laboratori biokimik.

Kujtojm se para pak kohësh ka jap dorëheqje ish drejtori i QKMF-së Ymer Llugaliu.

Denoncim i mjekut në Podujevë: Aparatin për fotografimin e dhëmbëve (x-ray dental) e gjetëm të paketuar në depon e QKMF-së, dikush e kishte fshehur

Artikulli paraprakLaboratori biokimik nga sot edhe në QMF-në e Lluzhanit
Artikulli tjetërKomentuesit i reagojnë ashpër deputetit llapjanë për rrugën Podujevë-Prishtinë |Foto