Kryeministri Mustafa pranon një urim nga Barack Obama (Foto)

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar një kartolinë për urimet e Vitit të Ri 2017 nga Presidenti në largim i SHBA-ve, Barack Obama.

Mustafa ka thënë se Presidenti Obama do të mbahet mend si një lider frymëzues i kombit amerikan.

“Gjatë dy mandateve të tij në Shtëpinë e Bardhë, Kosova pati përkrahje permanente dhe populli i Kosovës thelloi respektin për SHBA-të”, ka shkruar ndër të tjera Mustafa

“Të dashur miq,

Përmes një kartoline të bukur, pranova urimet për Vitin e Ri 2017 nga Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama dhe Familja Obama.

Gjatë vitit të kaluar në Nju Jork, në pritjen e organizuar për liderët botërorë, pata nderin që t’i takoj Presidentin Obama dhe Zonjën e Parë, Michelle.

Presidenti Obama do të mbahet mend si një lider frymëzues i kombit amerikan.

Gjatë dy mandateve të tij në Shtëpinë e Bardhë, Kosova pati përkrahje permanente dhe populli i Kosovës thelloi respektin për SHBA-të.

Republika e Kosovës dhe qytetarët e saj kanë ndjenja të veçanta miqësie dhe përkushtim maksimal për partneritet strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

God Bless The USA”- thuhet në postimin e Kryministrit në Facebook.

Artikulli paraprakAAK e vendosur, pa Ramushin s’ka zgjedhje
Artikulli tjetërKurti: Gjendja në arsim është alarmante