Kosova krenare me ju (Foto)

Majlinda e Distria do të kthehen në Kosovë me dy medalje, të Artë dhe të Bronztë

Kosova është prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme në Grand Slamin e Parisit në xhudo pasi skuadra e trajnerit Driton Kuka ka arritur të fitojë dy medalje.

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, mori sërish të Artën që për të ishte hera e katërt me radhë që triumfon në Paris, derisa kësaj radhe medalje i solli Kosovës edhe xhudistja Distria Krasniqi, e cila fitoi të Bronztën, suksese këto që bën krenarë gjithë Kosovën, shkruan Gazeta Express.

Më poshtë keni disa foto kur Majlinda dhe Distria morën medaljet në Paris, e që më pas u ngrit edhe flamuri i Kosovës ku u intonua edhe himni jonë. /Express/