Komuna në aksion: fillon pastrimi intenziv i trotuareve (Video+Foto)

Në këto momente po largohet bora  nga  trotuaret  afër komunës dhe qendrës së qytetit, shkruan PodujevaPRESS.

Siç duket komuna e Podujevës e ka marr parasysh raportimin tonë të cilin e kemi bërë sot gjatë ditës se gjendja e trotuareve në rrugët e qytetit është mjaft e keqe.

Kompania përgjegjëse për mirmbajtjen e rrugëve gjatë sezonëës së dimrit është “Vaakal”.

Falenderojmë qytetarët për raportimin e lajmit./PodujevaPRESS/

 

 

 

Artikulli paraprakKryeministri Isa Mustafa vlerësoi marrëveshjen për qytetarët e Kosovës të cilët kanë punuar në Zvicër
Artikulli tjetërFitorja e Trump, George Soros humbi 1 miliard dollarë në javë