Komuna e Prishtinës ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike në hapësirat publike për Vitin e Ri

Komuna e Prishtinës, me urdhëresë të kryetarit të Komunës, Shpend Ahmeti ka marrë vendim që të ndalojë përdorimin e produkteve piroteknike në vendet e hapura publike, përkatësisht në tregje, rrugë dhe sheshe, shkruan Telegrafi.

Kjo ndalesë  sipas njoftimit nga Komuna e Prishtinës, vlen nga data 30 dhjetor 2016, deri më 3 janar 2017.

Në vendimin e Komunës së Prishtinës thuhet se personat të cilët veprojnë në kundërshtim me dispozitat e kësaj urdhërese do të gjobiten në shumë prej 100 euro. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakGjendet trupi i pajetë i një studenti në Mitrovicë
Artikulli tjetërArsim Bajrami: E kemi ditur rezultatin e PISA-s