Arsim Bajrami: E kemi ditur rezultatin e PISA-s

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami në konferencën e fundit për këtë vit tha se vlerësimi që PISA ka bërë për nxënësit e Kosovës ka treguar nivelin për të cilin e kanë ditur edhe me herët.

Përkundër kësaj ministri Bajrami këtë vit e ka vlerësuar si të suksesshëm derisa tha se gjatë gjithë vitit kanë punuar për rritjen e cilësisë.

Bajrami u shpreh se në testin e PISA 2018 nuk pret mrekulli por do të ketë rritje cilësi.

Ministri i Arsimit në këtë konferencë ka folur edhe për Arsimin e lartë për të cilin tha se ky sektor është është stabilizuar pas dy viteve. /Telegrafi/

Artikulli paraprakKomuna e Prishtinës ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike në hapësirat publike për Vitin e Ri
Artikulli tjetërPolemika mbi fotoshopin/ Duhen publikuar vajzat që zhvishen dhe shndërrohen në kompjuter?