Këto janë rezultatet e javës së katërt në S//Sprint Champions League.

Dje janë zhvilluar ndeshjet e javës së katërt në fazën e grupeve në S//Sprint Champions Liga, njofton PodujevaPRESS.

Edhe kjo javë ishte shumë atraktive për të pranishmit në stadiumin Alb Petrol.

Kjo javë ishte me plot befasi pasi që kampioni në fuqi FC Dardi u mposhtë nga FC Costarica me rezultatë 2:4 gjithashtu edhe finalisti i ligës FC Shajkofci befasoi duke u mposhtur nga FC Auto Xhama me rezultatin 4:2.

Kjo javë karakterizohet me dy super ndeshje.

Dje u zhvilluan dy derbi, ai i ndërmjet FC Bryma Tex – FC G&D Champions ku ndeshja u mbyllë me rezultatin 1:0 në favor të FC Bryma Tex, dhe derbi midis FC West Side dhe FC Beka Net DIGITALB ku triumfoj FC Beka Net DIGITALB me rezultatin 0:1.

Po ashtu, më poshtë janë publikuar edhe rezultatet e tjera.

Bëje LIKE faqen PodujevaPRESS për tu njohur me lajmet e fundit nga Podujeva: KLIKO KËTU

Po ashtu është publikuar rënditja e ekipeve në fazën e  grupeve.

 

/PodujevaPRESS/