Kështu do të mbaj moti nesër në Podujevë! (Foto)

Reshjet e shiut që filluan pasditen e djeshme në orët e vona u shndërruan në borë, duke mbuluar Podujevën me pëlhurën e bardhë të natyrës, njofton PodujevaPRESS.

Mot me reshje të intensitetit të lehtë të borës do të mbajë edhe gjatë ditës, ndërsa ato të intensifikohen natën dhe do të jetë më ftohtë.

Temperaturat do të sillen nga -6*C natën në -2*C ditën, ndërsa nga nesër temperaturat do të fillojnë me ngritje të lehtë.

Nga e mërkura ditëve do tu kthehet dielli dhe temperaturat do të sillen nga O*C deri në 11*C. /PodujevaPRESS/