KEDS: Nesër këto fshatra të Podujevës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër në komunën e Podujevës do të ketë ndërprerje të rrymës në 16 fshatra dhe disa lagje të tyre, transmeton PodujevaPRESS.

Më 06.01.2017  në NS 220/35/10 kV Podujeva kërkoj të shkyçet:
• Dalja10 kV Letanci (Kodi: 14000012)  prej orës 10:30 deri në orën 14:30 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Obranxha, Perani, Bajqina, Bradashi, Katunishta, Lepaja, Dobratini, Revuqi, Pakashtica.

Arsyeja e ndërprerjes: vendosja e shtyllave në LP 10 kV.

Më 06.01.2017  në NS 35/10 kV Batllava kërkoj të shkyçet:
• Dalja 10 kV Batllav-Orllan (Kodi: 14015001)  prej orës 10:30 deri në orën 14:30 

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin fshatrat: Batllava, Gërdovci, Bellopoja TS. Govorët Fabrika e Pijeve Kaqibegu,  TS Zhitialitë, Lluga dhe  Sibovci i Poshtëm.

Arsyeja e ndërprerjes: punime në Projektin Dislokimi I NS 10/0.4 kV Quka-Brainë, shtrirja e përçueseve në LP 10 kV. /PodujevaPRESS/.

Artikulli paraprakJa për çka u arrestua Ramush Haradinaj
Artikulli tjetërÇfarë tha Meryline Monroe për femrën e mençur?!