Juventus kërkon mesfushorin e reprezentaiconit të Serbisë

Juventus është i interesuar për të transferuar mesfushorin e reprezentacionit të Serbisë Milinkovic Savic.

Sipas asaj që shkruan “La Gazzetta dello Sport” Juventus është duke e monitoruar mesfushorin e Lazios i cili po kalon në një formë fantastike te ekipi romak, përcjell GazetaBlic.com

Vlera Sergej Milinkovic-Savic në treg është rreth 10 milionë euro dhe Juventus është i gatshëm të paguaj Lazios, këto para për 21 vjeçarin.