Ja si duket kufiri Meksikë-SHBA para ndërtimit të murit (Foto)

Në ditën e tij të gjashtë si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, nënshkroi vendimin për ndërtimin e murit në kufirin me Meksikën.

Trump po ashtu njoftojë se do të deportojë njerëzit pa leje qëndrim dhe se do të shtojë patrullat në kufi.

Kufiri prej 1933 miljesh kalon nëpër qytete, lumenj dhe terrene të ndryshme nëpër Kaliforni, Arizonë, New Meksiko dhe Teksas.

Ja pamjet e disa pjesëve të kufirit, para ndërtimit të murit;

Artikulli paraprakHillary Clinton kundër Trumpit: Kjo që po bëni ju nuk përkon me vlerat dhe Kushtetutën Amerikane (Foto)
Artikulli tjetërParashikimi i motit për shtatë ditë në Podujevë (Foto)