Ja cilat fshatra rrezikohen nga vërshimet në Podujevë

Reshjet e pandërprera të shiut që priten të ndodhin ka gjasa të shkaktojnë vërshime në disa fshatra të Komunës së Podujevës, duke shkaktuar kështu dëme të konsiderueshme materiale.

Vërshime të tokave bujqësore mund të ketë fshatrat përgjatë lumit Llap, në Rep, Zakut, Metehi, Dobërdol, Bajçinë, Gllamnik, Sekiraqë, Siboc, Llugë, Lupç, Edhe lumi Dumnica ka rrezik të dal nga shtrati dhe të ketë vërshime në Dumnicë të Poshtme, Shtedim, Balloc, Surkish dhe Sfeqël. Vërshime ka mundësi të ketë edhe në fshatrat përgjatë lumit në Halabak, Tërnavë dhe Bellopojë. Po ashtu vërshime mund të ketë edhe tek lagjet Blakqori në qytet. /PodujevaPRESS/

Foto Ilustrim
Artikulli paraprakVeseli në Pentagon thotë se FSK-ja është e gatshme për ushtri
Artikulli tjetërBesart Berisha ia “palon” portierit grek, moment që duhet ta shikoni (Video)