Ish Kongresmeni me prejardhje arbëreshe Joe DioGuardi ende lobon për Kosovën (Foto)

Ish Kongresmeni amerikan me prejardhje arbëreshe Joe DioGuardi dhe gruaja e tij Shirley kanë publikur një foto të bërë gjatë rrugës për në Washington  D.C.

Ata bëjnë me dije se ende lobojnë për çështjen kombëtare, madje edhe në veturën e tyre familjare shihen të vendosura dy shqiponja, njëra e zezë ndërsa tjetra e kuqe./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakPlagosje në Prishtinë, arrestohet një person (FOTO)
Artikulli tjetërJa çfarë raportuan agjentët e CIA-s për Podujevën (Dokument)