Incizoj pa autorizim, i konfiskohet droni

Një peroni i është konfiskuar droni, pasi që i njëjti ka bërë incizime pa leje nga Agjencioni i Aviacionit Civil.

Sipas policisë rasti ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë dhe rasti ka kaluar në procedurë të rregullt.

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar ka kryer iqizime me dron pa leje nga Agjencioni i Aviacionit Civil. Me urdhër të prokurorit droni është konfiskuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Artikulli paraprakKëto janë 25 transferimet e dështuara të vitit 2016 (Foto)
Artikulli tjetërKosovarët kanë qindra euro borxh nëpër shitore të lagjeve