Haradinaj: Zahiri me shokë, frymëzim i brezave për lirinë e vendit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka kujtuar Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Emond Hoxhën.

Ai ka thënë se vepra e Zahirit mbetet frymëzim i brezave për lirinë e vendit, transmeton GazetaBlic.com

Lexoni statusin e plotë të Haradinajt në Facebook:
Sot me krenari kujtojmë, tre nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën. Zahiri me shokë ishte i palodhshëm në rrugëtimin tonë për liri, vepra e Zahirit mbetet fyrmëzim i përherhshëm për të gjithë brezat për lirinë e vendit.
Artikulli paraprakPse na zë lemza?
Artikulli tjetërThaçi: Zahiri, Edmondi e Hakifi, ishin shëmbëlltyre e sakrificës për liri