Gjest i ulët, Milaim Zeka fyen Zonën Operative të Llapit, ja si i paraqet

Deklarata e ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa se Albin Kurti ishte bashkëluftëtar i tij ka ngjallur reagime të cilët e kanë kundërshtuar, transmeton PodujevaPRESS.net

Gazetari Milaim Zeka ka ironizuar sërish me deklaratën e para disa ditëve të ish-komandantit të Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa (Remi) se kryeministrin Albin Kurti e ka pasur bashkëluftëtar.

Zeka ka publikuar një fotomontazh ku shihen Rrustem Mustafa dhe Albin Kurti duke e luajtur një lojë të vjetër.

“Foto nga arkiva e luftes ne Zonen Operative te Llapit. Finalja mbahet ne Abri”, ka shkruar Zeka mbi fotografi.

E kjo ka bërë që të reagojnë menjëherë shumë ushtarë e komandant të ZOLL.