Gazetari i Rrokum TV i ka disa fjalë për Kadri Veselin

Gazetari i emisonit Rrokum Rroll, Fidan Jupolli, i cili është i njohur në vend për emisonin e tij me një format të ndryshëm nga të tjerët. Në shumë raste ai i thumban figurat poltike për qasjen dhe veprimet e tyre.

Ai, sonte ka bëre me dije, se ” Në çdo emision, çdo natë,në emisionin që unë e drejtoj në Televizionin Rrokum- Rrokum Roll. Z.Veseli ka qenë i “sulmuem” nga unë, dhe asnjiherë nuk kam marrë ndonji mesazh për hatermbetje apo ‘kundërsulm’ nga ai ,siç kishte me ndodhë me ftyra tjera të caktueme politike, bile ,bile me disa prej tyne edhe kemi bashk udhtue politikisht “.

Përveq kësaj gazetari Jupolli ka vlersuar lart kulturën politike të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, njëherit kreytar i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, “Pëkundrazi, sonte ai kallxoi që asht nji politikan i matun , e pertej inateve, e hatermbetjeve provinciajle tonat”. /PodujevaPRESS/

Ky është statuti i plot i tij.

 

Fotografia e Fidan Jupolli

Artikulli paraprakAKP: 266 asete shfrytëzohen pa kontratë, 56 asete janë të uzurpuar
Artikulli tjetërBerat Buzhala ironizon keq me zonjën e shoqërisë civile, Besa Luzha