Francë: Ky është vendimi për Ramush Haradinajn

Gjykata në Colmar të Francës, pas shqyrtimit të dokumentacionit për rreth një orë, ka vendosur që Haradinaj të lihet i lirë me kusht. Ai megjithatë nuk mund të largohet nga Franca dhe duhet të lajmërohet tek autoritetet dy herë në javë.

Avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon ka kërkuar nga gjykata lirimin e tij, ku pas shqyrtimit të dokumentacionit, Gjykata në Colmar vendosi që Haradinaj të lirohet me kusht, raporton Gazeta Express.

Artikulli paraprakVeseli: Kelmendi ishte idealist i pandreqshëm
Artikulli tjetërAgim Veliu thërret në takim Këshillin e Drejtorëve