Agim Veliu thërret në takim Këshillin e Drejtorëve

Dje, është mbajtur takimi Këshillit të Drejtorëve të Drejtorive të komunës së Podujevës, takim ky i udhëhequr nga kryetari i Podujevës, z. Agim Veliu, shkruan PodujevaPRESS.

Qëllimi i këtij takimi ishte koordinimi i të gjitha drejtorive me qëllim të dhëniss së sugjerimeve dhe porpozimeve për plotësimin dhe ndryshimin e Rregullores për taksa, tarifa dhe gjoba komunale e cila ka dal në diskutim publik me vendim të Kuvendit të Komunës së Podujevës, diskutim ky i cili do të zgjasë der më 27 janar 2017, bënë të ditur Zyra për Marrëdhënie me Publikun dhe Informim, në njoftim e saj në faqen zyrtare të komunës së Podujevës.

Njoftimi i plot:

U mbajt takimi i Këshillit të Drejtorëve

Nën udhëheqjen e kryetarit të Komunës së Podujevës, Agim Veliu, sot është mbajtur takimi i Këshillit të Drejtorëve, ku është diskutuar për Propozim Rregulloren për taksa tarifa dhe gjoba komunale.

Në takimin e Këshillit të Drejtorëve të Komunës së Podujevës është biseduar për Propozim Rregulloren për taksa tarifa dhe gjoba komunale, e cila me vendimin e Kuvendit Komunal është nxjerr në diskutim publik.
Gjatë takimit të sotëm në diskutimet e tyre drejtorët dhanë sugjerimet dhe propozimet e tyre për plotësimin dhe ndryshimin e kësaj rregulloreje.
Diskutimi publik për Propozim Rregulloren për taksa tarifa dhe gjoba komunale zgjat deri më 27 janar 2017, kurse debati me qytetarë për këtë dokument mbahet më 20 janar 2017.
Podujevë, 11.01.2017 Zyra për Marrëdhënie me Publikun dhe Informim

Artikulli paraprakFrancë: Ky është vendimi për Ramush Haradinajn
Artikulli tjetërAmerika blindon Evropën, mijëra ushtarë dhe tanke zbarkojnë në Poloni (Foto)