Forcat speciale më të mira në botë (Foto)

Shtetet e Bashkuara vazhdimisht i kanë dëshmuar botës se kanë një ushtri shumë të fuqishme të pajisur me armë dhe teknologjinë më moderne, dhe jo më kot mban epitetin e shtetin më të fuqishëm në botë.

Disa fotografi të postuara së fundmi në internet, shfaqin forcat speciale amerikane duke u hedhur në ujin e akullt të Letonisë, në një vrimë që është bërë në një liqen të ngrirë, transmeton shekulli.

Ky trajnim është testim për mbijetese në situata ekstreme të motit.

Artikulli paraprakIsmet Beqiri e godet Albin Kurtin: Unë nuk kam shtet rezervë sikur ti
Artikulli tjetërZyrtare: Ja kur do të luhet ndeshja e mbetur e Real Madridit (Foto)