Fatmir Limaj: Vetëvendosja lëndoi mirëbesimin e aleatëve

Lideri i “Nismës për Kosovën”, Fatmir Limaj, konsideron se vendit iu humb mundësia për ndryshime me daljen e LDK-së nga koalicioni opozitar. Limaj ka bërë një vlerësim të gjendjes së përgjithshme në Kosovë, duke akuzuar PDK-në dhe LDK-në se kanë punuar pa asnjë prioritet. Limaj ka treguar edhe arsyen e humbjes së Drenasit, duke thënë se atje kanë ndodhur gjëra të papara, shkruan Gazeta Express.

Ish-numri dy i PDK-së, Limaj, në një intervistë për Lajmi.net ka folur edhe për prishjen me “Vetëvendosjen”, për punën e Shpend Ahmetit, për rrugët e Kosovës….
“Kemi provuar, mendoj që ka pasur dëmtime, është lënduar mirëbesimi. Shpresoj se kjo të tejkalohet, por ka lëndim të madh në mirëbesim të funksionimit. Ka ndodhur disa gjëra që e kanë lënduar funksionimin e mirëbesimit. A do të tejkalohet, koha do të tregojë. Disa veprime që janë bërë e kanë lënduar mirëbesimin e aleatëve. Kur jeni aleat, duhet të jeni dy, dhe jo t’iu ndodhë diçka aleatëve dhe në anën tjetër të ndodhin veprime që nuk i takojnë partneritetit. T’ia lëmë kohës nëse ka vullnet për ta shëruar atë lëndim të mirëbesimit”, ka thënë Limaj.

Artikulli paraprakKjo është Marigona, femra e vetme e Njësisë Speciale të Kosovës
Artikulli tjetërVeseli insiston për miratimin e Demarkacionit, thotë se PDK i ka votat