Evakuohet rezidenca e Donald Trumpit (Video)

Departamenti i Policisë i Nju-Jorkut dhe Departamenti i Zjarrfikësve i Nju-Jorkut është nisur me urgjencë drejt Trump Tower, rezidencës së presidentit të zgjedhur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

New York Post raporton se Trump Tower është duke u evakuuar, ndërsa arsyeja nuk dihet zyrtarisht.

Daily Mail ndërkaq raporton se policia është njoftuar për një pako të dyshimtë, e cila tashmë po hetohet.

Një video e publikuar në rrjetin social Twitter, nga një përdorues i quajtur Cielo, shfaq policët duke nxitur njerëzit brenda që të dalin jashtë, dhe turma njerëzish duke u larguar me vrap, transmeton Gazeta Express.

Trump mësohet të mos jetë aktualisht brenda ndërtesës./PodujevaPRESS/

http://www.dailymotion.com/video/x56iodn_trump-tower_news

Artikulli paraprakÇfarë po ndodh? Bien të gjitha web faqet e komunave të Kosovës
Artikulli tjetërZyrtare: Kjo është skuadra më e mirë për vitin 2016 (Video)