Ekrem Hysenit i plotësohet “kushti”, kryetar dege i LDK-së në Podujevë dhe kandidat për kryetar komune

Para disa ditësh PodujevaPRESS ka raportuar se ish deputeti dhe anëtari i kryesisë së LDK-së Ekrem Hyseni ka kërkuar nga kryetari Lumir Abdixhiku që të jetë edhe kryetar dege në Podujevë me kushtin që ti hyjë garës për kryetar komune, transmeton PodujevaPRESS.net

E sot kjo kërkesë e Hysenit u plotësua, pasi që sipas burimeve te PodujevaPRESS, Agim Veliu është shkarkuar nga I pari I LDK-së në Podujevë.

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar  kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave.

Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave:

Kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës, ka zyrtarizuar z. Ekrem Hyseni, thuhet në njoftimin e LDK-së