E mbani mend Maria Aldanën, por nudo nuk e keni parë kurrë (Foto)

Ai ka qenë ndër serialet e para dhe më popullorët në trojet shqiptare.

Bëhet fjalë për serialin e dubluar në shqip “Për ty” në të cilin rolin kryesor e kishte aktorja meksikane Ana de la Reguera e quajtur Maria, së bashku me aktorin Leonardo Garcia Vale, i quajtur Antonio.Kjo telenovelë ka pasur suksesin e saj në Kosovë e Shqipëri për vet faktin se ka qene e para telenovelë e dubluar në gjuhën shqipe.

Siç raporton sovrani.info suksesi që pati në këtë serial ”Maria’ i hapi rrugë asaj që përveç serialeve të jetë pjesë edhe e filmave në Holliwood, por edhe duke luajtur rolin e modeles.