Çfarë ishte 100% shqiptare në ndarjen e çmimeve Oscar? (Foto)

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ceremonia e Çmimeve Oscars.

Por nuk ishte vetëm Bleona e vetmja që mori pjesë. Tre stilistë shqiptarë ishin pjesë gjithashtu me krijimet e tyre. Aktorja amerikane Yvonne Orji ishte veshur me një fustan të dizenjuar nga stilisti Valdrin Sahiti.

Po ashtu edhe Bleona Qereti e veshur me fustanin e dizenjuar nga Rezarta Skifteri. Dhe aktorja  e veshur me fustanin e dizenjuar nga Kaone Duriqi. Ky padyshim është një sukses i madh pasi janë të paktë stilistët shqiptarë të cilët kanë arritur të fusin krijimet e tyre në Oscars./revistawho.com/