31.3 C
Podujeva
Saturday, July 11, 2020

Klubet angleze në kërkim të Julian Brandt

Manchester Unitedi dhe Arsenali janë ndër klubet e Ligës Premier që po e monitorojnë nga afër yllin e Bayer Leverkusenit, Julian Brandt. Daily Mail bën...

Zyrtare: Kjo është skuadra më e mirë për vitin 2016 (Video)

Real Madridi është zgjedhur skuadra më e mirë e vitit 2016 nga “Globe Soccer” Në ceremoninë e organizuar në Dubai, “Globe Soccer” ka zgjedhur Real...

Zbulohet klubi i ri i James Rodriguez

James Rodriguez do të transferohet në Serie A në verën e ardhshme Real Madrid dhe James Rodriguez pritet të ndahen bë fund të këtij sezoni,...

Interi transferon mesfushorin e Liverpoolit

Lucas Leiva do të huazohet në Serie A te Interi “The Guardian” raporton se mesfushori i Liverpoolit, Lucas Leiva, pjesën e mbetur të sezonit do ta...

Zidane vëzhgon yllin e ri të Dortmundit (Foto)

Ousmane Dembele, sulmuesi i Borussia Dortmund, mund të transferohet gjatë verës në Real Madrid transmeton Express. Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka shfaqur interesim për...

Guardiola: Çdo ndeshje është finale për ne

Pep Guardiola ka folur pas fitores 3-0 në udhëtim ndaj Hull Cityt. Trajneri spanjoll e ka cilësuar si të rëndësishme fitoren e sotme, por sipas...

Bernard Berisha ndërron skuadër

Bernard Berisha është bërë me skuadër të re. Mesfushori këmbëshpejtë i Përfaqësueses së Kosovës ka vendosur të ndërroj ambient dhe ta lë skuadrën e tij,...

Arsene Wenger “Kishim nevojë për këtë fitore”

 Arsene Wenger ka lavdëruar lojtarët pas fitores 1:0 ndaj West Bromwich Albion Pas dy humbjeve me radhë, Arsenali u është rikthyer fitoreve në Premierligë, duke...

Manchester United vazhdon me fitore

Manchester United ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së 18-të të Ligës Premier. Manchester United triumfoi kundër Sunderlandit me rezultat minimal prej 3:1,transmeton Telegrafi. Skuadra...

Chelsea vazhdon dominimin në Ligën Premier

Chelsea ka fituar ndaj Bournemouthit me rezultat 3-0, ndërsa edhe Arsenali ka fituar në fund 1-0 ndaj WBA-së,shkruan Telegrafi. Skuadra e Antonio Contes ka marrë...