Haradinaj: Zahiri me shokë, frymëzim i brezave për lirinë e vendit

0
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka kujtuar Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Emond Hoxhën. Ai ka thënë se vepra...

Bashkëluftëtarët nderojnë Zahirin

0
Bashkëluftetarët e heroit kombëtar, Zahir Pjaziti i bëjnë nderime atij pranë arkivolit në Kompleksin Memorial në Turiqicë të Podujevës. Aty shihen, Rrustem Mustafa, Kadri Kastrati,...

Rrivarrimi i heroit kombëtar, Zahir Pajaziti (Foto+Video)

0
Nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa,  është organizuar ceremonia e rivarrimit dhe Akademia Përkujtimore në 20- vjetorin e vrasjes së Heroit Kombëtar...

Mediat serbe: Së shpejti treni Nish-Merdare

0
Sipas raportimit të portalit serb, Tanjug, në 10 ditët e para të Shkurtit do të fillojë të veprojë një tren nga Nishi për në...

Vjen dhe lajmi i mirë për motin!

0
Gjatë ditëve të javës në vendin tonë do të mbretërojë mot me diell dhe vranësira të shpërndara ku temperaturat maksimalë do të shkojnë në...

Përgaditjet e fundit për ceremonin e nesërme në Orllan

0
Faqja në rrjetin social "Facebook" me emrin Zona Operative e Llapit e cila poston ngjarje që kanë të bëjnë me luftën e Ushtrisë Çlirimtare...

Ushtarët e FSK-së bëjnë roje nderi arkivolit të heroit të kombit...

0
Sot gjatë ditës është bërë zhvarrosja e eshtrave të heroit të kombit, Zahir Pajaziti. Në foto shihen ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës...

Nesër bëhet rivarrimi i Zahir Pajazitit në Kompleksin Memorial të UÇK-së...

0
Sot (e hënë) në prani të familjarëve dhe udhëheqësve të OVLUÇK-së, si dhe drejtorit të Departamentit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu, është bërë zhvarrimi...

POLICIA E KOSOVËS: 37 aksidente dhe 782 tiketa për 24 orë...

0
  Para pak çastesh policia e Kosovës ka bërë publik raportin e përgjithshëm 24 orësh për gjërat që kanë ndodhur dhe verpimet të cilat janë...

Ju premtoi migrim në BE, arrestohet në pikëkalimin kufitar në Merdare!

0
Mbrëmë rreth orës 20:00 në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare është arrestuar një person i gjinisë mashkullore, K-Shqiptar, i cili kishte tentuar të...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title