Barcelona e mbyll me fitore, shkëlqen Arda Turan

Skuadra e Barcelonës e ka mbyllur me fitoren fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit arritën që me rezultat të thellë 4 me 0 të mposhtin ekipin gjerman, Monchengladbach.

Golat për ekipin e Luis Enriques i shënuan: Messi dhe Arda Turan (3).

Me këtë fitore Barcelona e mbyll grupin C me 15 pikë në pozitën e parë, kurse ekipi gjerman arrin të kualifikohet në Evropa Ligë.

Artikulli paraprakArsenali deklason Baselin
Artikulli tjetërKatari do të shpenzojë 12 miliardë euro në ‘megaprojekte’ më 2017