Arsenali deklason Baselin

Skuadra e Arsenalit ka arritur me lehtësi të mposhtë Baselin në Zvicër me rezultat 4-1.

Në këtë përballje shkëlqeu sulmuesi, Lucas Perez i cili realizoi tri gola, kurse të katërtin e shënoi Iwobi. Golin e vetëm për ekipin e Taulant Xhakës e shënoi Doumbia.

Me këtë fitore Arsenali e mbyll në pozitën e parë me 14 pikë, ndërsa Baseli përshendetet nga Liga e Kampionëve në pozitën e fundit.

Artikulli paraprakForconi imunitetin: Vitamina për shëndet dhe humor të mire
Artikulli tjetërBarcelona e mbyll me fitore, shkëlqen Arda Turan