Arsim Bajrami falenderon Vetëvendosjen!

Sot, gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës, ministri i  MAShT, Arsim Bajrami, në përmbyllje të diksutimeve rreth gjendjes së arsimit në Republikën e Kosovës pas shpalljes së rezultateve PISA, ka falenderuar iniciuesin e thirrjes së kësaj interpelance, z. Ismajl Kurteshi dhe lëvizjen Vetëvendosje, shkruan PodujevaPRESS.

Më tej ministri  Bajrami u shpreh “I falendenderoi deputetët për  të gjitha diskutimet dhe kritikat me vend, po ashtu falenderojë iniciuesin e thirrjes së kësaj interpelance, z. ismajl Kurteshi dhe lëvizjen Vetëvendosje” dhe po ashtu ministri Bajrami  kërkojë që të nxjerret një rezolutë e përbashkët.

Ai premtoi se Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë do të bëjë qmos që të ngris rezultatin bashkarishtë, dhe tha “ Jemi të bindur që në vitin 2018 do vërehen rezultatet pozitive”. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakKurti: Gjendja në arsim është alarmante
Artikulli tjetërPo i vjen fundi futbollit që njohim: FIFA heq pozitën jashtë loje, kartonin e verdhë dhe sjell tetë ndryshime drastike (Foto)