Aksident trafiku në magjistralen Podujevë-Prishtinë

Sot rreth orës 07:30 të mengjësit ka ndodhur një aksident trafiku në hyrje të fshatit Lebanë, afër udhëkryqit ku ndahet rruga për Milloshevë, njofton PodujevaPRESS.

Si pasojë e këtij aksidenti rruga për në Prishtinë ishte e bllokuar për më shumë se gjysëm ore dhe kolona kishte arritur deri në Besi, rreth 3 km e gjatë.

Burimë të PodujevaPRESS bëjnë me dije se të aksidentuar kanë shpëtuar pa lëndime serioze./PodujevaPRESS/