Arkiva Mujore March 2023

Murati jep detaje për faljen tatimore për vitin 2023: Deri në shumë 100 euro...

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar sot projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për tatimin në pronën e paluajtshme, ku përfshihet edhe falja për...

“Liria ka emër” organizon Marsh për drejtësi, nisja e organizuar edhe nga Podujeva

0
Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

I mituri kapet me drogë në oborrin e shkollës ekonomike në Podujevë, e kishte...

0
Konsumimi i drogës dhe mbajtja e armëve pa leje është një dukuri që po lulëzon në të gjitha qytetet dhe po prek në veçanti...

Komuna e Podujevës ka publikuar listën me 281 bursistë

0
Kryetari i komunës, Shpejtim Bulliqi përmes një postimi në facebook ka shkruar se është publikuar lista preliminiare e përfituesve të bursës komunale për vitin...

Podujevë: Shpërndahen motokultivatorët për fermerët

0
Kryetari i komunës, Shpejtim Bulliqi, bashkë me drejtorin e organizatës së "Qatar Charity" në Kosovë Esam Dabab, dhe drejtorin e Bujqësisë, Fatmir Rudari, morën...

Veliu: Podujeva po qeveriset nëpërmjet zhvatjes, Bulliqit i doli boja

0
Ish-kryetari i Podujevës, Agim Veliu, ka akuzuar kryetarin e komunës, Shpejtim Bulliqi, se po qeveris nëpërmjet zhvatjes, korrupsionit e punësimeve partiake. Ai ka shkruar në...

Në Podujevë premtohen 14 çerdhe të reja

0
Komunës së Podujevës është premtuar t’i shtohen edhe 14 çerdhe të reja. Në Komunë kanë thënë se bëhet fjalë për 5 objekte të reja...

KEDS me njoftim, në këto vendbanime të Podujevës do të ketë reduktime deri në...

0
29.03.2023 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet: Dalja 10 Fshatrat 2 (kodi: 14000010)nga ora 10:00 deri nëora 15:00 Vendet: fshatrat:...

Komuna e Prishtinës aksion ndaj autobusëve të Podujevës, paralajmërohen gjoba e sekuestrime

0
Linjat e autobusëve të Podujevës dhe Lipjanit nuk janë duke i respektuar rregullat që të kalojnë në linjat e paracaktuara dhe të mos futen...

“Tanve kom me iu vra”/ I riu në Podujevë kërcënon dhe sulmon policët që...

0
Shqiptimi i gjobave për qytetarët bëhen shpesh herë shkas që këta të fundit të revoltohen dhe të bëjnë veprime agresive ndaj zyrtarëve policorë. Përpos...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title