Arkiva Mujore August 2022

Milazim Krasniqi gastronomeve: Punëtorë ka, por nuk ka skllevër më

0
Trendi i ikjes së të rinjve drejt vendeve evropiane, pritet tu bashkohen edhe mësimdhënësit. Madje sipas drejtuesve të SBASHK-ut, ikja e madhe do të...

Batatina pas humbjes ankohet për orarin, thotë se Prishtina po favorizohet

0
Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ankohet për orarin e Superligës së Kosovës në futboll. Ai ka thënë se Llapi është penalizuar në ndeshjen ndaj Prishtinës....

Gastronomia paralajmëron kalimin në sistem të vetë-shërbimit, pasi s’ka punëtorë

0
Trendi i ikjes së të rinjve drejt vendeve evropiane, pritet tu bashkohen edhe mësimdhënësit. Madje sipas drejtuesve të SBASHK-ut, ikja e madhe do të...

Edhe më terr, KEDS njofton për ashpërsim të reduktimeve: Ra Blloku A3

0
KEDS-i ka njoftuar se ka rënë nga sistemi Blloku A3 i termocentralit “Kosova A”. Kjo do ta përkeqësojë situatën e futnizimit me energji elektrike dhe...

Tetë mënyra si të hiqni dorë një herë e përgjithmonë nga duhani

0
Ndoshta keni menduar të lini duhanin dhe e keni lënë për disa ditë, mendoni për një plan dhe kështu do të jeni më të...

Shyhrete Behluli ka një urim të veçantë në ditëlindjen e burrit

0
Sot ka festë në shtëpinë e Shyhrete Behlulit. Bashkëshorti i saj, Luli, feston ditëlindjen dhe nuk kishte se si të mungonte një urim publik nga...

LDK-së në Podujevë nuk po i kthehet qetësia, vjeshta pritet të jetë e nxehtë...

0
Lidhja Demokratike e Kosovës dega në Podujevë asesi nuk po mundet të gjejë qetësinë e dikurshme kur ky subjekt politikë arrinte edhe të fitonte...

“Qeveria Kurti duhet ta formojë Asociacionin, vendi mund të shkojë në zgjedhje të reja”

0
Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti duhet që ta formojë Asociacionin e komunave ngase është obligim ndërkombëtar, madje marrëveshja është ratifikuar në Kuvend, vlerësojnë...

Kurti deputetëve të tij: Nëse nuk e ndihmoni Qeverinë, nuk do të jeni në...

0
Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar deputetët e partisë së tij se nëse nuk e ndihmojnë qeverinë për të vazhduar përpara, atëherë ata nuk do...

Kurti ka një paralajmërim edhe për punonjësit e administratës publike

0
Kryeministri Albin Kurti ka pasur shumë vërejtje për anëtarët e partisë e ministrat. Ndërsa deputetëve të LVV-së iu tha se mund të mos jenë...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title