Arkivat Përditshëm 16/06/2022

PODUJEVË: 2 vite burgim e 3 mijë euro gjobë për të akuzuarin që kanosi...

0
Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 2 vite burgim efektiv dhe 3 mijë euro gjobë R. A. për sulm ndaj personit zyrtar,...

Refuzohet propozimi i Bulliqit për caktimin masës së sigurisë ndaj Sylës, nga i cili...

0
Gjykata Themelore në Prishtinë, e ka refuzuar si të pabazuar propozimin e Shpejtim Bulliqit, kryetar i Komunës së Podujevës, për caktimin e masës së...

Parashikimi i motit për nesër

0
Sipas Prishtina Weather këtë të premte pritet të kemi mot të ngrohtë dhe me diell në pjesën e parë të ditës. Pasdite parashihen mundësi për...

Tahiri reagon për mbylljen e terminalit doganor në Merdare, thotë se po goditet Llapi

0
Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reaguar për mbylljen e terminalit doganor në Merdar duke thënë se kjo qeveri po e...

Momentum i ri për heqjen e vizave, përfshihet edhe presidenti i Sllovenisë

0
Presidenti slloven Borut Pahor i ka dërguar sot një letër presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, në të cilën i ka kërkuar që të...

Shtrenjtimi i rrymës, Supremja vendos në favor të ZRRE-së, ndryshon vendimet e Apelit dhe...

0
Gjykata Supreme e Republikës së Kosovës ka aprovuar kërkesën e Zyrës së Rregullatorit për Energji ZRRE për rishqyrtim të jashtëzakonshëm të vendimit gjyqësor dhe...

REL: Rriten gjasat për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Disa burime diplomatike të Bashkimit Evropian thonë se “Franca ka dhënë sinjale”, se pas zgjedhjeve parlamentare në këtë vend, që do të mbahen më...

Nesër ka protesta në Podujevë, për këtë arsye

0
Nesër një numër I konsiderueshëm i bizneseve do të protestojnë në komunën e Podujevës, pasi Terminalit Doganor “Diana” do t’i përfundoj licenca dhe do...

Lajm shumë i keq për Podujevën, ja për çfarë bëhet fjalë

0
Kryetari i Podujevës ka njoftuar se terminali doganor në fshatin Merdarë do të mbyllet, transmeton PodujevaPress. Sipas tij kjo është mjaft shqetësuese për komunën tone. Ai...

Vjen lajmi i fundit për liberalizimin e vizave

0
Ministria e Jashtme e Francës e ka konfirmuar se më 23 qershor në Samitin Bashkimi Evropian – Ballkani Perëndimor, do të diskutohet liberalizimi i...

Na ndiqni:

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

Block title