Lajm shumë i keq për Podujevën, ja për çfarë bëhet fjalë

Kryetari i Podujevës ka njoftuar se terminali doganor në fshatin Merdarë do të mbyllet, transmeton PodujevaPress.

Sipas tij kjo është mjaft shqetësuese për komunën tone.

Ai ka shkruar se “pas vendimit nga ana e Doganës së Kosovës për mbylljen e terminalit doganor në Merdar, kam pritur në takim shoqatën e shpediterëve vendorë dhe ndërkombëtar, të cilët kanë vepruar në këtë pikë doganore.

Ata ishin të shqetësuar nga ky vendim dhe shprehën mospajtimet e tyre me këtë vendim, ndërsa atyre ju sigurova që kërkesat e tyre do t’i adresoj në instancat e nivelit qendror”, ka përfunduar Bulliqi.

Artikulli paraprakVjen lajmi i fundit për liberalizimin e vizave
Artikulli tjetërNesër ka protesta në Podujevë, për këtë arsye