Daily Archives: 24/11/2021

Pamje ekskluzive të arrestimit në Orllan të Podujevës të të dyshuarit për plagosjen dhe...

Arrestime e bastisje kanë ndodhur tre ditë pas ngjarjes së rëndë e cila ndodhi në Prizren më 15 nëntor. Hetimet intensive të Prokurorisë dhe Policisë...

Njoftimi i policisë për aksidentin në Gllamnik të Podujevës, ku mbetën të lënduar tre...

Tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në fshatin Gllamnik të Podujevës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë...

Komuna e Podujevës shpërndau kontratat për përfituesit e puseve të ujit

Në kuadër të  memorandum bashkëpunimit të nënshkruar javë më parë mes Komunës së Podujevës dhe Organizatës “Qatar Charity” , sot u bë shpërndarja e...

KQZ-ja certifikon rezultatin e zgjedhjeve në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve certifikoi rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetarë të 18 nga 21 komunat, të cilat u mbajtën...

Ky fshat i Podujevës besohet të jetë i pasur me ar

Hertica e Podujevës është një ndër fshatrat e Kosovës që njihet për objektet historike që ka duke përfshirë edhe ato që u kanë rezistuar...

Rizvanolli: Është gjendje e jashtëzakonshme, qytetarët duhet të kursejnë energjinë

Në kuadër të projektit "Bashkëpunimi shumëpalësh për aksionin e transformimit të mjedisit", Balkan Green Foundation ka organizuar diskutimin me temën "Dekarbonizimi i sektorit të...

Babai nga Podujeva ia merr vajzës pasaportën me vizë gjermane, ia gris biletën kthyese

Policia në Podujevë ka arrestuar një person i cili përkundër dëshirës së vajzës së tij, ia ka marrë dokumentet e saj personale. Rasti ka ndodhur...

Na ndiqni:

0FansaPëlqe
0NdjekësNdiç
0AbonuesAbonohu

Block title