Pamje ekskluzive të arrestimit në Orllan të Podujevës të të dyshuarit për plagosjen dhe tentim-grabitjen në Prizren

Arrestime e bastisje kanë ndodhur tre ditë pas ngjarjes së rëndë e cila ndodhi në Prizren më 15 nëntor.

Hetimet intensive të Prokurorisë dhe Policisë arritën të identifikonin disa persona të cilët dyshohen se kanë marrë pjesë në grabitjen dhe plagosjen e dy personave në Prizren.

KALLXO.com po transmeton pamje ekskluzive të arrestimit të të dyshuarve ndërsa kryeprokurori i Prizrenit, Admir Shala, tregoi se si u zbulua grupi.