Daily Archives: 23/10/2020

Nga këto vendbanime janë rastet e reja me COVID-19 në Podujevë (LISTA)

Bazuar në njoftimin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, lidhur me rastet e reja me COVID-19, sot në Komunën e Podujevës kemi...

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Podujevë, kaq është numri për sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.119 mostra të...

Në prag të dimrit fillon largimi i asfaltit në magjistralen Podujevë-Prishtinë |FOTO

Magjistralja Prishtinë-Podujevë ka filluar së ndërtuari në shtatorin e vitit 2016. Ndërtimi i kësaj magjistrale është ndarë në gjashtë segmente, dhe i tërë është projekt...

Skënderbeu transferon ish lojtarin e Llapit

Skënderbeu nuk ndalet. Pasi zyrtarizoi pak minuta më parë Tereziun, në këto momente afron edhe Alban Shabanin. Mesfushori që ka luajtur meLlapin firmosi një...

Pesë ditë fushatë në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që për zgjedhjet lokale në Podujevë, fushata të zgjasë vetëm pesë ditë, nga 23 deri më 27 tetor....