Daily Archives: 09/10/2020

Prokurorja Haxhosaj: Haki Rugova dyshohet për veprën penale të korrupsionit

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Pejë, është arrestuar kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova është arrestuar nën dyshimin për kryerje të veprave...

Ja për çfarë u arrestua Kryetari i Istogut dhe nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova

Arrestimi i kryetarit të Istogut, Haki Rugovës ka të bëjë me falsifikim të dokumenteve dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare. Indeksonline përmes burimeve mëson së arrestimi...

Lajmi i Fundit: Arrestohet kryetari i Istogut, Haki Rugova

Arrestimi i kryetarit të Istogut, Haki Rugovës ka të bëjë me falsifikim të dokumenteve dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare. Indeksonline përmes burimeve mëson së arrestimi...

“Sistem i prishur”, ambasada amerikane tërhiqet nga konkursi për kryeprokurorë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë ka reaguar ashpër për procesin e zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Këshillit Prokurorial të Kosovës dhe...

Përplasje në KQZ, për zgjedhjet në Podujevë

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë debatuar gjatë lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Podujevës, të cilat janë shtyrë për shkak...

Mësohet arsyeja banale pse 27-vjeçari u nis me granatë dore tek AKI-ja

Një 27-vjeçar me inicialet E.B, është nisur sot herët në mëngjes drejt Agjencisë Kosovare për Inteligjencë. Në veturën e tij, Policia ka gjetur edhe...

Në këto zona të Podujevës sot do të ketë ndërprerje të rrymës

Kompania e distribuimit të energjisë elektrike të Kosovës, KEDS, njofton se për shkak të punimeve në projekte investuese dhe për sigurinë e sistemit edhe...

Banorë të fshatit Dobërdol ankohen se shkaku i bindjeve politike, Komuna e Podujevës nuk...

Të diskriminuar nga pushteti komunal po ndihen disa banorë të fshatit Dobërdol të Podujevës. Ata pretendojnë se shkaku i bindjeve politike, nuk po u asfaltohen...