Ballina 2020 August

Monthly Archives: August 2020

Polici me COVID-19 nga Podujeva i cili ishte në rrezik për jetë, lirohet nga...

Polici i Kosovës me iniciale Rafet Dervisholli, është liruar nga Klinika e Mjekësisë Sportive në Prishtinë pasi gjendja e tij shëndetësore është përmirësuar. Lajmin për...

Në Podujevë 5 persona me COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Në Komunën e Podujevës zyrtarisht janë 93 raste aktive me COVID-19, ndërsa 5 prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Këtë për Gazetën Sinjali...

Sonte është bërë dezinsektimi në Komunën e Podujevës |PAMJE

Duke filluar nga orët e mbrëmjes sonte në Podujevë është bërë dezinsektimi i parqeve dhe i gjithë qytetit. Kështu ka njoftuar ushtruesi i detyrës i...

LAJMI I FUNDIT: Gjuajtje me armë zjarri në Podujevë |FOTO

Para pak qastesh ka ndodhur një shkëmbim zjarri mes dy grupeve në qytetin e Podujevës, njofton portali PodujevaPRESS.net Sipas burimeve të portalit ngjarja ka ndodhur...

Rasti i sotëm me COVID-19 në Podujevë është nga ky fshat

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 452 mostra...

Edhe një i infektuar me COVID-19 në Podujevë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 452 mostra...

120 raste të reja me COVID-19, vdesin 9 persona

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me  metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 452 mostra...

A do të fillojë mësimi më 14 shtator? Ky është paralajmërimi i papritur i...

Më 14 shtator është vendosur që nxënësit t’i kthehen procesit mësimor nëse përgatitjet kryhen sipas rekomandimeve të IKShPK-së. Por as kjo datë nuk është definitive,...

Gruaja nga Podujeva shkon e dehur në shtëpi: E rrah keq burrin e saj

Një femër është arrestuar pasi e njëjta dyshohet të ketë sulmuar bashkëshortin e saj, nën ndikimin e alkoolit. Në raportin e Policisë thuhet se e...

Policia e Kosovës kontrollon një lokal në Podujevë, dyshohet për organizim të skemave piramidale

Policia e Kosovës (PK), përmes raportit 24 orësh, ka bërë të ditur se 25 gusht 2020, rreth orës 21:30, me urdhër të gjykatës ka...