Zyrtare: Tërhiqet shorti për Europa League (Foto)

Janë përcaktuar çiftet e 1/8 së finales së Europa Leagues.

Shorti ka përcaktuar që në 1/8 e finales Manchester United të përballet me klubin rus, Rostov, përcjell Express.

Përballje interesante do të jetë edhe mes Lyonit dhe Romës, derisa Ajax do të përballet me klubin danez, København.

Kurse, edhe takimi mes Olympiacos dhe Beşiktaş do të jetë shumë i nxehtë, pasi të dy vendet kanë raporte të acaruara. /Express/