Zidane: Reali synon t’i fitojë këta trofe

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka treguar objektivat e Los Blancos

Real Madridi ka objektiva të mëdha këtë sezon. Zinedine Zidane thotë se Los Blancos synojnë ta fitojnë La Ligën, Ligën e Kampionëve dhe Copa del Rey, përcjell Express.

“Tripleta? Fillimisht duhet të vazhdojmë të punojmë. Është synimi ynë, por tani për tani nuk duhet të mendojmë për atë, pasi aktualisht është shumë larg. Nuk ka lojtar që nuk mendon për këtë, por duhet t’i marrim ndeshjet një nga një”, ka deklaruar Zinedine Zidane.

Real Madridi nën drejtimin e strategut francez ka fituar Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Botës për klube. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakLiverpool transferon mesfushorin e Juventusit? (Foto)
Artikulli tjetërDëshira e njeriut që mundësoi lirinë tonë: Nuk dua të vdes pa e parë Kosovën siç kam dëshiruar