(Zh)Veshjet më shokuese të të famshmëve gjatë vitit 2016! (Foto)

Përderisa ka pasur edhe momente të paharrueshme stili, 2016- ta na ka dhënë edhe shume qaste shokuese, por pamja e kujt është ajo për të cilën do të flitet më së shumti?

Pavarësisht momenteve fantastike të modës që na janë servuar këtë vit, kanë qenë edhe disa momente shokuese të modës me të cilat ne i kemi ushqyer sytë dhe po, faleminderit për këto!

Tani ato ndoshta nuk mund të jenë veshjet të cilat do të mbahen në mend në vitet e ardhshme si më elegantet, por një gjë është e sigurt, ne do të flasim për to deri sa lopa të kthehet në shtëpi, shkruan Mirror, transmeton arbresh.info.

Por cilën veshje do ta konsideronit më shokuese?

Veshja e cila është me e zhveshur ku tregohet më shumë se që duhet dhe që është e pamundshme të mos merret vëmendja apo ndoshta është vetëm një veshje komplet e papërshtatshme për rastin.

Për ne është përzierje e të dyjave, por një gjë është e sigurt që kanë vënë në dukje trupin e tyre dhe prapanicën me të cilat kanë arritur vëmendjen.

Por nuk mund të fajësohet zhveshja e tepruar e KimKardashian dhe vënia në pah e linjave ta saja trupore, edhe pse mund të themi se ajo zë vendin e parë në top-listën tonë duke mos lënë edhe Madonnën dhe Rita Orën te cilat gjithashtu ishin pjesë e kësaj kategorie.

Nga të gjitha këto qe u ceken me lartë,ja disa nga dukjet me shokuese të vitit 2016-të dhe besoni apo jo LadyGaga nuk gjendet në asnjërën prej tyre.

  1. Madonna është bërë paksa e pacipë.

Si mund ta harrojmë kur Madonna shfaqi te pasmet e saj në Met Gala 2016-të gjatë të cilës nuk ishim aq të sigurt se ku duhej të shikonim!

Edhe pse nuk është hera e parë që ajo bënë një performancë të tillë, mos ta harrojmë që prapanica e saj mori vëmendje edhe gjatë vitit 2015 në Grammys, transmeton arbresh.info.

Ishte një zgjedhje kontraversale për një 58 vjeçare dhe jo shumë e qëlluar për një spektakël ku shpërndahen çmime.

Por të paktën ne gjithmonë përshtatemi sepse po flasim për një superyll apo jo?
1

  1. E larmishme dhe pushtuese.

Sa i përket KimKardashian nuk është diçka e re rreth zhveshjes se saj. Edhe 2016-ta ishte po e njëjta domethënë, nuk zhgënjeu.

Kujtojmë javën e modës në Paris?

Kjo dantella e zeze dhe një lloj kostum banjojei la shumëpak imagjinatës.

Rikujtojmë, veshjen e saj të zezë dhe shumë seksi e tejdukshme duke shfaqur linjat e saja trupore, ku zonja West patjetër që e ka shkëlqyer veten këtë vit që po lemë pas. Ajo ka pasur veshje te panumërta te çizmeve të gjata për t’i shfaqur kofshët e saja dhe fustane të shkurtër mini.

Me këtë, çmimi me shokues për këtë vit do t’i shkonte padyshim KimKardashian.

2-2

 2

2-3

  1. Barku i ToveLo me një qëllim!

Këngëtarja suedeze ToveLo në çmimet e Arien në Sydney ishte veshur me një fustan shumë të çuditshëm me pamje të mitrës.

Jo vetëm që ishte veshje portokalli e dizajnuar plotësisht e tejdukshme nga CrapDiem, ajo paraqiti një lëkurë të mitrës në formë dizajni në pjesën e përparme.

Kjo dukej e tepruar në shfaqje të parë por nga mbrapa shfaqej anatomia femërore që kuptohej gjatë parakalimit të këngëtares.

Një shembull i madh se si moda mund të bëjë një deklaratë feministe – dhe shokuese në të njëjtën kohë, transmeton arbresh.info.

3 

  1. Kofshët e larta dhe seksi.

Momentet e këmbëve të tyre bombarduese janë asgjë për këto vajza.

Vetëm kur e mendojmë , kofshët e tyre të larta që i ndan vetëm një pjesë e fustanit, është e fundit që do të ndodhte gjatë 2016-ës.

E gjithë vëmendja ishte në motrën më të vogël të Gigit, BELLA Hadidnë Festivalin e Filmit në Kanë me fustanin e saj te kuq rrëshqitës tëdizajneritAlexandreVautheir i mbërthyer në qafen e saj me një lidhëse dhe gjokset e ndara në mënyre të pacipë(seksi).

Dhe rikujtojmë momentin e Chrissy Teigen tek AMA-s, ndarja e saj tek kofshët ishte aq e lartë saçe përfundoi duke shfaqur me shume sesa e kishte menduar … Upsss.

4-g 

4

  1. Gabimi në gjokse

Çdonjëri foli rreth mënyrës se si Susan Sarandon ishte veshur në Awards SAG, duke na përfshirë edhe ne.

Derisa, disa komplimentuanasetet e mahnitshme të saj të tjerët vendosën ta turpëronin aktoren në internet duke i sugjeruar se ajo duhet të kishte zgjedhur një stil më të përmbajtur. Duke mos veshur asgjë, por vetëm sytjenat e zinj të vendosur nën sakon e saj ishte një veprim i guximshme.

Ne admirojnë besimin e saj, dhe atë se çfarë gjoksi të madh që ka! Ndoshta po përpiqej për t’i dhënë Kim Kardashian një të shtyrë, për të kandiduar për paratë e saj.

5

  1. Rita e rrezikshme

Le ta pranojmë, Rita është një tjetër femër që nuk është e turpshme t’i shfaq të gjitha, por sytë tanë pothuajse u tronditën, kur ajo parakaloi në Paris e veshur në fustan ngjyre portokalli Versace në fillim të janarit . Veshje, e cila është detajuar fort duke u lidhur me litar dhe kishte pjesë të tejdukshme, ishte ndoshta një nga veshjet më të rrezikshme që ne kemi parë gjatë gjithë vitit. Fustani gjithashtu duhet të ketë qenë pak si shume i ftohtë, ooh la la./arbresh.info.

6

Artikulli paraprakKëshilla për ata që konsuman mbrëmë alkool gjatë festimit të Vitit të Ri
Artikulli tjetërIsh analisti i CIA-s: Saddam Hussein ishte shkrimtar dhe s’po e udhëhiqte qeverinë kur u vra