Zbulojeni ku ndodhet ky qytet mahnitës! (Foto)

Shumë vende të botës duken mahnitëse dhe të bukura, por ky qyetet që shihni në foto është në Hollandë, i cili quhet Giethoorn. Giethoorn është një qytet në veri të Hollandës dhe  është vërtet i veçantë. Në pamje të par të krijon përshtypjen se është pjesë e ndonjë vepre arti.

Holanda ka një reliev të ulët bregdetar, e shpesh herë tokat janë edhe nën nivelin e detit dhe si pasoj e kësaj është dashur të krijohen kanale. Giethoorn është ndërtuar mbi një kanal./PodujevaPRESS/

Vlersojeni edhe ju:

Artikulli paraprakNë Lindje të Mesme tani komandon Rusia, jo SHBA
Artikulli tjetërIsh -deputeti serb: Asociacioni nuk do të themelohet gjatë vitit 2017